Keyword Stuffing (Anahtar Kelime Doldurma) Nedir? – Tanım

Keyword Stuffing (Anahtar kelime doldurma), Black Hat SEO uygulamalarından biri olarak kabul edilen bir web sitesinin görünürlüğünü artırmanın etik olmayan bir yöntemidir. İçeriğinde görünen doğal olmayan ve aşırı anahtar kelimelere ve belirli bir sayfanın HTML koduna sahip bir web sitesini yüklemekten oluşur.

Anahtar kelime doldurma, bir web sitesine en yakın şekilde karşılık gelen kelime öbeklerinin tekrarını içerir. En yaygın uygulamalardan biri, bunları görünmez metinde olduğu gibi eklemektir, ör. beyaz bir arka plan üzerinde beyaz harfler veya bunları Araç İpucu’na tanıtmak için – fareyle seçili öğenin üzerine geldiğinizde görünen bir yorum.

Anahtar Kelime Doldurma Bir Web Sitesini Nasıl Etkiler?

Bu teknik, Google, Panda algoritmasını tanıtana kadar etkiliydi. Arama motoru, 2011’den beri spam faaliyetleri yürüten siteleri cezalandırıyor. Bu nedenle, anahtar kelime doldurma yöntemini kullanan bir web sitesi, bu tür eylemlerin sonuçlarını dikkate almalıdır. Spam etkinliklerinin tespit edildiği bir web sitesi Google tarafından cezalandırılabilir, hatta yasaklanabilir. Arama motoru cezasını önlemek için bir sayfanın anahtar kelime yoğunluğunu %2-5 arasında tuttuğunuzdan emin olun.