Marka Bilinirliğizi ve Etkileşiminizi Artırın.

Hedef kitlenize ulaşmanın en kesin yollarından biri olan sosyal medya pazarlaması ile marka bilinirliği, etkileşim ve trafik gibi değerlerinizi artırırken müşteri ilişkilerinizi bir üst seviyeye taşıyın.

Pratik Pazarlama • sosyal medya,sosyal medya pazarlaması

Pratik Pazarlama • sosyal medya,sosyal medya pazarlaması

Sosyal medyadan daha fazlasını almaya hazır mısınız?

Sosyal Oyununuzu Güçlendirin 💪

Sonuç Odaklı Sosyal Medya Pazarlaması

Facebook, Twitter, Instagram ve diğer birçok sosyal medya kanalı, milyonlarca hatta milyarlarca insan için günlük hayatın bir parçası. Facebook’un kullanıcı sayısı, dünya nüfusunun dörtte birinden fazlasını kapsıyor – bu, 2 milyardan fazla aktif kullanıcı demek.

Bu kadar geniş kapsamlı bir kitle ile, bu ağların işletmeler için bu kadar değerli bir araç haline gelmesi pek de şaşırtıcı değil. Facebook’ta gönderi paylaşmıyorsanız, Twitter’da trend olmuyorsanız veya Instagram’da fotoğraf paylaşmıyorsanız, birçok işletme için için hayati bir öneme sahip olan ‘görünürlüğü’ kaçırıyorsunuz demektir.

Etkili sosyal medya pazarlaması, sosyal ağlarda uygun optimizasyonu yayınlamaktan ve anlamaktan çok daha fazlasıdır. Bir marka için işe yarayan şey , başka bir marka için iyi bir fikir olmayabilir, işte bu aşamada devreye biz giriyoruz.

Sosyal Medya Pazarlaması Nedir?

Sosyal medya pazarlaması, işletmeler tarafından müşterilerle bağlantı kurmak, marka bilinirliği kazanmak ve kullanıcıların zamanlarının çoğunu harcadıkları hizmet ve ürünleri kolayca tanıtmak için kullandıkları dijital bir yöntemdir. Facebook, Instagram ve Pinterest gibi sosyal medya platformları aktif bir biçimde kullanarak, işletmenizi daha geniş bir kitle için daha ulaşılabilir ve erişilebilir hale getirirken aynı zamanda dijital başarınızın hayati bir parçası olan iyi bir sosyal varlığınızı da korursunuz.

Düşündüğünüzün aksine, sosyal medya pazarlaması, var olan her sosyal ağda olmanız gerektiği anlamına gelmez. Dediğimiz gibi, her şey markanız için neyin işe yarayıp neyin yaramadığı ile ilgili. Anlatmak istediğiniz hikayeyi, marka imajınızı ve hedef kitlenize en yakın konumları bulmak, işletmeniz için kritik bir öneme sahip olan olan sosyal medya platformlarına yönlendirmenize yardımcı olacaktır. Belki bir belki de üç sosyal medya platformunda aktif olmanız gerekebilir. Sosyal medya pazarlama hizmetlerimiz iş hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak.

Sosyal Varlığınızı En Üst Düzeye Çıkarma

Sosyal medya, dijital pazarlama stratejinizde ayrılmaz bir rol oynar ve size milyarlarca kullanıcıdan oluşan bir kitleye tam erişim sağlar. Sosyal medya pazarlaması, hayranlarını bulmak ve markalarını büyütmek isteyen işletmeler için güçlü bir araç olabilir. Bu büyük sosyal platformlar, güçlü bir sosyal varlıktan yararlanarak markanıza çevrimiçi bir topluluk oluşturmak, gerçek sohbetler başlatmak ve müşterileriniz, takipçileriniz ve potansiyel müşterilerinizle kalıcı ilişkiler kurmak için ihtiyaç duyduğunuz alanı sağlayacaktır. Sonuç sağlayan bir sosyal medya stratejisiyle başarıyı yakalayın ve etkileşimi artırın.

Pratik Pazarlama • sosyal medya,sosyal medya pazarlaması

Kitlenizi Çekin

Müşterilerinizi harekete geçiren nedir? Doğru hedef kitleyi hedeflemek, etkili sosyal medya pazarlamasının kritik, ancak çoğu zaman gözden kaçan bir aşamasıdır. Potansiyel müşterilerinizin kim olduğunu bilmiyorsanız, onlara nasıl ulaşabilirsiniz? Pratik Pazarlama sosyal medya kampanyaları, markanız için en iyi kitleyi belirleyip hedefleyerek başlar.

Pratik Pazarlama • sosyal medya,sosyal medya pazarlaması

Kitlenizi Etkileyin

Sosyal medya kullanıcıları etkileşimde bulunmak ister, bu da ilgi alanlarına hitap eden ilgi çekici ve alakalı gönderiler görmek istedikleri anlamına gelir. Sosyal medya pazarlama ekibimiz bu ihtiyacı anlar ve içerik oluşturma ve aktif katılım yoluyla hedef kitlenizle bağlantı kurmada markanızı etkili kılmak için sizinle birlikte çalışır.

Pratik Pazarlama • sosyal medya,sosyal medya pazarlaması

Kitlenizi Büyütün

Çevrimiçi bir kitle oluşturmak günümüzde, her zamankinden daha zor. Bu kadar çok sosyal medya platformu ve karmaşık algoritmalar ile işletme sahiplerinin sosyal olmak için bile zaman bulması zor. Sosyal medya yönetimi hizmetlerimiz, varlığınızı korumanıza ve topluluğunuzu büyütmenize yardımcı olacaktır.

%1.006 Reklam Harcama Getirisi

 
Biliyor musun?

Sosyal Medya Pazarlama Hizmetleri

Sosyal medya başarısı için geliştirildi ve iyileştirildi.

En iyi uygulamaları modern taktiklerle birleştiren ekibimiz, marka görünürlüğünü artırmak ve hedef kitlenizle bağlantı kurmak için bir sosyal medya pazarlama hizmetleri cephaneliği geliştirmeyi başardı. Yeni hesap kurulumları, gönderi hizmetleri, inceleme oluşturma ve ücretli reklam seçenekleri sunan sosyal medya pazarlama ajansımız, marka bilinirliğini artırmaya ve işiniz için katılımı artırmaya yardımcı olabilir.

Sürekli olarak farklı yöntemleri ve kanalları test ederek, neyin sonuç alıp almadığını anlıyoruz ve ekibimizin esnek sosyal medya stratejileri oluşturmasına olanak tanıyoruz. Hedefli sosyal medya kampanyaları, özel yönetim ve akıllı içerik oluşturma yoluyla, işletmeniz için en önemli ağlardaki varlığınızı artırabiliriz. Bu etkili sosyal medya pazarlama çabalarıyla birleşen uzmanlığımız, şirketinizle ve sunduğunuz şeylerle ilgilenen kullanıcıları takip etmenize yardımcı olacaktır.

Sosyal Medya Yönetiminden Daha Fazlası

Takipçilerinizi memnun etmek için içerik yayınlamak ve algoritmaları memnun etmek için etkili reklamlar oluşturmak gibi zorlu işler arasında, sosyal medya, bazı işletmelere göre fazlalık olabilir. Sosyal medya pazarlaması, takipçilerinizi dinlemek, yeni trendleri gerçekleşmeden önce tahmin etmek ve markanıza olan sevgisini paylaşan geniş bir çevrimiçi insan topluluğunu kaybetmemeye çalışmak anlamına gelir.

Sosyal medya pazarlama ajansımızla ortaklık kurarak, ekibinize yalnızca 20 yılı aşkın deneyimi eklemekle kalmıyor, sosyal stratejiyi yaşayan ve soluyan yetenekli ve kendini işine adamış profesyonelleri de ekliyorsunuz.

Sosyal medya uzmanlarından oluşan ekibimiz, varlığınızı yönetmenin ötesine geçiyor; markanızın desteğini geliştirmesi ve çevrimiçi büyümesi için daha fazla fırsat yaratmaya odaklanıyoruz. Çalıştığımız sosyal medya platformlarına bir göz atın ve ekibimizle birlikte çalıştığınızda pazarlama stratejinizin bir parçası olabilecek çeşitli stratejileri keşfedin.

Pratik Pazarlama • sosyal medya,sosyal medya pazarlaması

Başlıca Sosyal Medya Ağları

Platformlar arası otorite.

Her sosyal medya ağı benzersizdir ve çevrimiçi işletmeler için belirli özelliklere ve avantajlara sahiptir. Ancak her birinin nüanslarını takip etmek zor olabilir. Sosyal medya pazarlama ekibimiz, yıllardır müşterilerimizin her platformun inceliklerinde gezinmelerine ve işleri için en iyi fırsatları bulmalarına yardımcı oluyor. Her ağı avucunun içi gibi bilen bir sosyal medya pazarlama ajansına kaydolun, çevrimiçi varlığınızla yarattığı farkı göreceksiniz.

Facebook

Facebook, aylık 2,8 milyar kullanıcısıyla lider sosyal medya platformu konumunu koruyor. İlgi çekici içerikler, öne çıkarılan gönderiler ve akıllı Facebook reklamlarıyla hedef kitlenizle kolayca bağlantı kurun ve işletmenizi tanıtın.

Instagram

İlgi çekici fotoğraflar, videolar ve Makaralar ile sadık takipçilerden ve marka meraklılarından oluşan bir topluluk oluşturun. Instagram, kullanıcılarının %83’ünün bir ürün veya hizmet satın alma kararı vermesine yardımcı olan, yüksek etkileşimli bir platformdur.

Twitter

Twitter’ın hızlı ve değişken ortamı, mesajınızın geniş bir kitleye hızla iletilmesini kolaylaştırır. Bu platform, takipçilerin müşteri desteğine erişmesi, işletmenizle bağlantı kurması ve marka kişiliğinizi görmesi için biçilmiş kaftandır.

LinkedIn

En popüler B2B ağı olan LinkedIn’de işletme sahipleri ve üst düzey karar vericilerle değerli ilişkiler kurmaya başlayın. Akıllı içerik ve hedefli reklamlar sayesinde hedef pazarınızdaki marka görünürlüğünü artırmak sizin elinizde.

Youtube

Dünyanın en büyük ikinci arama motoru (Google’dan sonra) olan YouTube, işletmeler için güçlü bir araçtır ve içerik paylaşmak, çevrimiçi varlığınızı artırmak ve ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak için geniş bir platform sunar.

Pinterest

Bu benzersiz platform tamamen keşifle ilgilidir ve hedef kitlesini büyütmek isteyen işletmeler için mükemmeldir. Daha çok bir arama motoru gibi davranarak, dikkat çekici pinler ve ilgi çekici reklamlar aracılığıyla markanızla ilgilenen kullanıcılarla bağlantı kurabilirsiniz.

Snapchat

Snapchat Geofiltreler ve reklamları ile müşterilerinizle alışılmadık bir şekilde etkileşim kurun. Sosyal medya ekibimizin yardımıyla, hedef kitlenizle bağlantı kuran ve sonuç veren etkili bir kampanya oluşturabileceğiz.

GBP (GMB)

Her işletme, bir markanın görünürlüğü ve itibarı için Google İşletme Profilinin (eski adıyla Google My Business) ne kadar önemli olduğunu bilir ve kullanıcılara doğrudan SERP’lerde önemli bilgiler sağlar. Başarı için optimize edilmiş gönderilerle listenizi yükseltin.

Sosyal Medya Büyüme Stratejileri

Yıllar geçtikçe, sosyal medya dünyasının, kullanıcı talebi ve teknolojinin gelgitleri ve akışlarıyla birlikte genişlediğini ve geliştiğini izleyebildik. Büyümeyi ve bağlantıyı teşvik etmek için inşa edilen sosyal medya, markalara genel çevrimiçi varlıklarını güçlendirmeleri ve bir topluluk duygusu yaratmaları için geniş bir platform sağlar.

Pratik Pazarlama’da sosyal medya pazarlama kampanyalarımız bir amaçla başlar. Bir hedef ile. Müşterileri çekmek için hedef kitlenizle bağlantı kurun ve erişiminizi genişletin. Sosyal medya yönetimimiz, işinizi çevrimiçi olarak büyütmenize yardımcı olurken sosyal varlığınızı geliştirmenin tüm yönlerini kapsar.

Ve sosyal medya kanalları çok hızlı bir ortam sunduğundan, her yeni trend, geçici heves ve algoritma güncellemesi ile taktik ve stratejiler geliştirerek yaklaşımımızda çevik kalıyoruz.

Tam Olarak “Hedef” Kitlenize Reklam Verin

Anahtar kelimeyi değil, kişiyi hedefleyin

Sosyal ağlardaki ücretli reklam kampanyaları, geleneksel arama motorlarındaki geleneksel tıklama başına ödeme (PPC) ile karşılaştırıldığında belirgin avantajlar sunar.

Sosyal medya reklamcılığı, belirli işleri, becerileri, dernekleri, yaşı, cinsiyeti, ilgi alanları, hobileri, yerleri ve çok daha fazlası olan insanları izole etmenize olanak tanır.

Sosyal medya reklam kampanyaları ile arama terimini değil, arayan kişiyi hedefleyerek ulaşmak istediğiniz belirli kitleyi daha iyi hedeflemenizi sağlar.

 • Sosyal Medya Reklamcılığı

 • Hedef kitlenizi doğrudan hedefleyin

 • Satışları arttır
Pratik Pazarlama • sosyal medya,sosyal medya pazarlaması

Sosyal Olmak Tam Zamanlı Bir İştir

Sosyal medya paylaşımı

Sosyal medya paylaşımları, doğası gereği geçicidir. Bu, alakalı ve takipçilerinizin zihninde kalmak için düzenli olarak paylaşım yapmanız gerektiği anlamına gelir. Ancak, sosyal medya paylaşımları denklemin sadece bir parçasıdır.

 • Profesyonel sosyal medya paylaşımı

 • Organik büyüme

 • Kitlenizle etkileşim kurun

Pratik Pazarlama • sosyal medya,sosyal medya pazarlaması

Sesinizi Güçlendirin

Daha büyük bir kitleyle etkileşim kurun

Facebook gibi ağlarda, takipçilerinizin yalnızca küçük bir kısmı paylaştığınızı görebilir. Öne çıkarılan gönderiler gibi seçeneklerin önemli bir rol oynayabileceği yer burasıdır. Sayfanızı beğenen kişilere görünürlüğünü artırmak için işletmenizden videolar, blog gönderileri veya fotoğraflar gibi yüksek kaliteli içerikleri tanıtın.

 • Erişiminizi genişletin

 • Yüksek kaliteli içeriği tanıtın

 • Görünürlüğü artırın

Pratik Pazarlama • sosyal medya,sosyal medya pazarlaması

Etkili Olmak İçin Aktif Kalın

Sosyal medya stratejinizi yönetmek

İşletmeniz sosyal medyada var olabilir, ancak gerçekte bir sosyal medya varlığınız var mı? Sosyal medya yönetimi uzmanlarımızın yardımıyla büyüme fırsatlarını belirleyebilir, hesaplarınızda aktif kalabilir ve markanızı çevrimiçi topluluğunuzla etkileşim halinde tutabiliriz.

 • Sosyal içerik oluşturma

 • Marka itibar yönetimi

 • Esnek sosyal medya hizmetleri

sosyal-medya

Sosyal Medya Pazarlama Ekibiniz

Sosyal varlığınız ancak perde arkasında çalışan ekip kadar güçlüdür. Pratik Pazarlama’da, işiniz için en uygun stratejiyi oluşturmaya hazır, yüksek vasıflı bir sosyal medya yönetim ekibimiz var.

Sosyal medya profillerinizi yönetirken özgün ve samimi olabilmemiz için sizi, markanızı ve hedeflerinizi öğrenmek için zaman ayırıyoruz. Ekibimiz, hedef kitlenizin çoğunluğunun zamanını nerede geçirdiğini ve marka imajınızı ve sesinizi hangi ağların tamamladığını dikkate alarak, çabalarımızı odaklamamız gereken en etkili platformları belirlemek için sizinle birlikte çalışır.

Organik içerik oluşturma konusunda çok bilgiliyiz ve yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak için pazarlama kampanyaları oluşturma konusunda yetenekliyiz. Sosyalleşme konusundaki deneyimimiz ve tutkumuz, müşterilerimiz için en iyi sosyal medya pazarlama hizmetlerinden bazılarını geliştirmemizi sağladı. Özel bir sosyal medya hizmetleri sağlayıcısının yardımıyla sosyal varlığınızı güçlendirin ve çevrimiçi topluluğunuzla daha kişisel bir düzeyde bağlantı kurun.

En Çok Sorulan Sosyal Medya Pazarlama Soruları

Pratik Pazarlama • sosyal medya,sosyal medya pazarlamasıİşletmem hangi sosyal medya platformunda olmalı?

İşletmeniz için en faydalı sosyal medya platformlarını bulmaya çalışırken, önce hedef kitlenizi analiz etmelisiniz – zamanlarını nerede geçiriyorlar? Markalarla en çok hangi platformlarda etkileşim kuruyorlar? İkinci olarak, markanız hakkında düşünmelisiniz—bu platform işletmemin imajına ve sesine uyuyor mu? Tam olarak emin değilseniz, sosyal medya pazarlama uzmanlarından oluşan ekibimiz, işletmeniz için hangi platformların anlamlı olduğunu belirlemek için sizinle birlikte çalışacaktır.

Pratik Pazarlama • sosyal medya,sosyal medya pazarlamasıÖne çıkarılan gönderi ile reklam arasındaki fark nedir?

Facebook‘ta bir gönderiyi öne çıkarmak, seçilen bir hedef kitleye daha iyi ulaşmak için sayfanızın zaman tünelinde bulunan bir gönderiyi ücret karşılığında yükseltmek anlamına gelir. Gönderiniz öne çıkarıldığında, hedef kitlenin Haber Kaynağında bir reklam olarak görünür. Artık, Reklam Yöneticisi aracılığıyla oluşturulan bir Facebook reklamı, belirli iş hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için çeşitli kampanya hedefleri, reklam yerleşimleri ve hedefleme çözümleri ile daha gelişmiş özelleştirme sunar.

Pratik Pazarlama • sosyal medya,sosyal medya pazarlamasıSosyal medya pazarlama hizmetlerinin maliyeti nedir?

En iyi sosyal ağlardan herhangi birinde bir iş sayfası veya profili oluşturmak tamamen ücretsizdir, ancak yönetim, izleme, sosyal medya içerik planlaması ve tasarımı çok zaman ve enerji gerektirir. Size ve bütçenize göre esneklik sunan her ölçek için uygun fiyatlı pazarlama planlarımız var. Bunlar tam olarak uymuyorsa, sosyal medya uzmanlarından oluşan ekibimiz, tam olarak iş ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış özel stratejiler de oluşturabilir.

Pratik Pazarlama • sosyal medya,sosyal medya pazarlamasıNeden bir pazarlama ajansı ile çalışmalıyım?

Bir sosyal medya pazarlama ajansıyla çalışmak, başka hiçbir yerde bulamayacağınız, yılların deneyimi ve kendini işine adamış sosyal medya profesyonellerinden oluşan bir ekip sunar. Siz işinizi yürütmeye odaklanırken, biz, sürekli değişen trendlere ve algoritmalara göre optimize edilen stratejilerimiz ile dijital varlığınızı büyüteceğiz. Hedef kitlenizle bağlantı kurmanıza ve genel dijital başarınız üzerinde gerçek bir etki yaratmanıza yardımcı olacak özel becerilere, araçlara ve uzmanlığa sahibiz.

Pratik Pazarlama • sosyal medya,sosyal medya pazarlamasıİçerik oluşturma süreci neye benziyor?

Sosyal medya ekibimiz, işletmenize özel benzersiz içerikler oluşturarak ürün ve hizmetlerinizi öne çıkarır, aynı zamanda online kitlenizle etkileşim kurmanıza yardımcı olur. İstediğiniz kadar işin içinde ya da dışında olun, önemli ayrıntıların, etkinliklerin ve promosyonların uygun zamanlarda paylaşıldığından emin olmak için birlikte çalışılan firma ile iletişimde olunmalıdır. Ayrıca firmaya, ürüne ve hizmete göre değişmekle birlikte yapılan işin arka planı da bu sürece dahil edilebilir.

Pratik Pazarlama • sosyal medya,sosyal medya pazarlamasıFacebook reklamları hala işe yarıyor mu?

Evet! Facebook Reklamları, işletmeler için güçlü, önemli bir araçtır ve evet, hala işe yaramaktadırlar. Ne yazık ki, birçok işletme Facebook reklamcılığı ve karmaşık süreçleriyle zamanlarını harcamak istemezler. Burada ise devreye biz gireriz. Facebook Reklamlarına yönelik stratejik yaklaşımımızı kullanan sosyal medya ekibimiz, temel hedeflerinizi ve ideal hedef kitlenizi belirlemek ve işletmeniz için sonuçlar veren etkili bir reklam kampanyası oluşturmak için sizinle birlikte çalışacaktır.