Google Tag Assistant Nedir? – Tanım

Google Tag Assistant, web sitenizdeki Google etiketlerini yönetmenize yardımcı olan bir uzantıdır. Google etiketleri şunları içerir: Google Ads, DoubleClick, Google Etiket Yöneticisi. Ek olarak, bu uzantı, kullanıcının etkinliğini izlemenize olanak tanır. Ayrıca Tag Assistant, Google Analytics ve diğer Google ürünlerinin doğru şekilde uygulanıp uygulanmadığını ve herhangi bir hata içermediğini doğrular. Tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilen ücretsiz bir Google Chrome uzantısıdır.

Tag Assistant Ne İçindir?

Tag Assistant, etiketlerin doğru veya yanlış tanıtılmasına bağlı olarak durumu değiştirir. Yeşil, belirli etiketlerin geçerli olduğu ve hiçbir hata bulunmadığı anlamına gelir. Mavi, küçük sorunların algılandığını belirtir ve etiketleme sağlığını iyileştirmek için uygulanması gereken değişiklikleri önerir. Sarı, bulunan bazı kritik olmayan hatalar hakkında bilgi verir. Ancak kırmızı, belirli bir etiketin geçersiz olduğunu ve bunun sonucunda raporların yanlış veri gösterebileceğini veya hatalı görüntülenebileceğini belirtir.

Google Tag Assistant Nasıl Kurulur?

Chrome Web Mağazası’na gidin ve ardından Google Tag Assistant’a girin. Seçin ve “Chrome’a Ekle” ye tıklayın. Otomatik olarak yüklenecek ve ardından araç, web tarayıcı penceresinin sağ üst köşesinde etiketleri, olayları ve diğer etkileşimleri yakalamaya hazır olarak görünecektir. Kaydı bitirmek istediğinizde “Kaydı Durdur” düğmesine tıklayın.

Yazımızı incelemek için: SEO Otomasyonu: Nedir, Araçlar ve Trendler