Google Partner Premier Nedir? – Tanım

Google Partner Premier, Google tarafından reklam ajanslarına ve dijital pazarlama uzmanlarına verilen bir statüdür. Google Premier Partner rozetini almak, bir şirketin Google Ads becerilerine, kârlı reklam kampanyaları sunma konusunda deneyime ve uzmanlığa sahip olduğunun bir onayıdır.

Google Premier İş Ortağı Statüsü Ne Sağlar?

Bir pazarlama ajansı, bu prestijli rozet hakkında web sitesinde veya pazarlama materyallerinde bilgi verebilir. Bu, Google Ads kampanyalarından sorumlu ekibin güvenilirliğini ve reklam becerilerini doğrular.

Rozet Nasıl Kazanılır?

Bir ajansın Premium İş Ortağı olabilmesi için, Google tarafından belirlenen ve periyodik olarak güncellenen şartlar ve koşulları karşılaması ve öncelikle Google İş Ortağı olması gerekir. Son gereksinim güncellemesi Haziran 2020 için planlandı, ancak COVID-19 salgını nedeniyle bu ertelendi. Google’ın 2021’de güncellenmiş gereksinimleri sunması beklenebilir. Mevcut gereksinimleri öğrenmek istiyorsanız, Google Ads Yardım web sitesini ziyaret edin – orada ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulacaksınız.

google-partner-premier

Prestijli Google Partner Premier statüsü, ücretsiz Google Partners programına kaydolan tüm reklam ajanslarının ve üçüncü tarafların ilk %3’üne her yıl verilir.

En önemli belirleyici faktörler şunlardır:

  • Bir ajans tarafından yönetilen tüm hesaplarda yıllık reklam harcaması,
  • Müşteri büyümesi,
  • Mevcut müşterileri tutmak.