Pigeon Algorithm (Güvercin Algoritması) Nedir? – Tanım

Pigeon Algorithm , Google’da daha verimli yerel arama sonuçları için oluşturulmuş, 24 Temmuz 2014’te tanıtılan bir algoritmadır. Bu nedenle ana işlevi, yerel sonuçları ayrıntılı kullanıcı sorgularıyla doğru şekilde eşleştirmektir. Güvercin algoritması güncellendiğinde, organik sonuçlar Google Haritalar ile entegre edildi ve bunun sonucunda belirli bir konum için iyi optimize edilmiş siteleri olan şirketlerin konumu iyileştirildi.
pigeon-algorithm

Uygulamada Pigeon Algorithm

Kullanıcılar, müşteriler olarak; belirli bir hizmeti seçerken, yalnızca iyi görüşleri değil, aynı zamanda hizmeti alacağımız yerin nerede olduğunu da dikkate alırız. Maceranıza fitness ile başlamak istediğinizi ve bu nedenle yakınlarda bir fitness kulübü aradığınızı hayal edin. Arama motoruna “fitness club” anahtar kelimesini ve ardından şehrinizi veya hatta bölgenizi girerek, belirli bir konumdaki belirli fitness kulüplerine ulaşabilirsiniz.

SEO açısından bakıldığında, Google Pigeon algoritması bazı özelliklere sahip web sitelerini tercih ettiğinden son derece önemlidir. Bu özelliklere örnek olarak; iyi optimize edilmiş bir Google My Business hesabı, iletişim bilgileri veya NAP’de yer alan bilgiler gibi işletme hakkında detaylı bilgi veren faktörleri verebiliriz.