Home Page (Ana Sayfa) Nedir? – Tanım

Tarayıcı ana sayfası (başlangıç sayfası olarak da anılır), kullanıcıların bir web tarayıcısı başlatıldığında gördüğü ilk sayfadır. En yaygın başlangıç sayfaları, haber hizmetleri ve arama motorlarıdır (ör. Google veya Yahoo).

Çoğu zaman, kullanıcıların favori ve en çok ziyaret edilen web sitelerinin bir listesini içeren özel bir tarayıcı ana sayfası vardır. Bu çözüm kullanışlıdır ve zamandan tasarruf sağlar.

Web Site Home Page (Web Site Ana Sayfası)

Ana sayfa ayrıca bir web sitesinin ziyaretçileri karşılayan sayfası anlamına da gelir. Örneğin “https://servicesneo.com adresi bir ana sayfadır. Ana sayfa, sitenin en önemli sayfasıdır. İlk izlenimi yaratır, bu nedenle markanızla ilgili tüm bilgileri içermesi, görsel olarak hoş, bilgilendirici ve sezgisel olması gerekir. Çevrimiçi mağazalar için, ana sayfaya sunulan hizmetlerin veya ürünlerin ayrıntılı bir açıklamasının eklenmesi önerilir. Ana sayfa, kategoriler, ürünler, blog gönderileri vb. gibi site içindeki diğer sayfalara dahili bağlantılar içerdiğinden gezinmeyi de kolaylaştırır. Kullanıcıların aşağıdakiler gibi ilgili bilgileri hızlı bir şekilde bulmasını sağlayacak şekilde sezgisel olmalıdır:

  • İletişim,
  • Şirket adresi,
  • Fiyatlandırma vb.