Hibrit Pazarlama Nedir? – Tanım

Hibrit pazarlamacı, belirli bir pazarlama uzmanlığı tarafından engellenmeyen, aksine daha entegre bir pazarlama yaklaşımı kullanarak kampanyalar yürütmek için çeşitli beceri ve teknikleri nasıl kullanacağını bilen bir pazarlamacıdır. Örneğin, bir sosyal medya pazarlamacısı olarak, içerik pazarlama ve analizlerinin nasıl yapılması olduğunu da anlayabilirsiniz. İçerik pazarlamacısıysanız, PPC ve e-posta hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hibrit Pazarlamanın Faydaları Nelerdir?

Hibrit bir strateji, markaların silolara bağımlı olmayan bir pazarlama departmanı oluşturmasını kolaylaştırır. Markalar, farklı pazarlama ekiplerini bölen yapay sınırlara ulaşan yetenekleri geliştirerek, insanların markayla nerede etkileşime girdiğine bakılmaksızın, ortak hedefleri olan ve ortak bir müşteri deneyimi yaratan tamamen entegre pazarlama kampanyaları oluşturabilir.

Hibrit Pazarlama Nasıl Yapılır?

  1. Becerileriniz ve hedefleriniz için iyi bir eşleşme olacak bazı ilgili pazarlama alanlarını bulun. Mobil pazarlama ve analizlerin pazarlama dünyasında giderek daha önemli hale geldiğini unutmayın.
  2. İşletmeniz tarafından yürütülen potansiyel eğitimlere göz atın veya bu özel ekiplerin üyeleriyle konuşun. Beceri setiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen benzer fikirli insanlar bulabilirsiniz.
  3. Yeni konu alanınıza dalmaya başlamanıza yardımcı olacak çeşitli ücretsiz öğreticiler içeren çevrimiçi sınıflar bulun, bu yüzden onlardan da yararlanın.

 

Pazarlama dünyası olgunlaştıkça, bir markayı tanıtma konusunda yetenekleri sınırlı olmayan hibrit pazarlamacı hakim olmaya başlayacaktır. Sahada, saha ile alakalı kaldığınızdan emin olmak için kendi becerilerinizi geliştirin ve en son gelişmelerden haberdar olun.