Google Dance Nedir? – Tanım

Google Dance, kısa bir süre içinde arama sonuçlarındaki anahtar kelime sıralamasındaki büyük değişiklikleri tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Birkaç gün içinde belirli anahtar kelimelerin konumları çok düşükten yükseğe ve tersine atladığında gerçekleşir.

Dance genellikle yeni web siteleriyle veya SEO sürecinin başında olanlarla ilgilidir. Bu ani değişiklikler, kullanıcıların belirli bir siteye nasıl tepki verdiğini belirlemeyi amaçlar. TO’su yüksekse, hemen çıkma oranı düşükse ve bir web sitesinde geçirilen ortalama süre yüksekse, iyi sıralama sabit kalmalıdır. Google bu şekilde belirli siteleri doğru bir şekilde değerlendirmeye ve sıralamaya çalışır.

Google Dance’a Nasıl Tepki Verilir?

Sık sık değişen anahtar kelime konumları SEO sürecinde doğal bir durumdur. Dance, Google’ın belirli bir web sitesiyle ilgilendiğinin olumlu bir işaretidir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda, herhangi bir ek adım atmamalı, Google sıralamalarını ve arama sonuçlarındaki görünürlüğü sürekli izleyerek planlı iş akışına devam etmelisiniz.

Google Dance’ın Başlıca Rolü

Başlangıçta Dance, aynı anahtar kelimeler için farklı arama sonuçları göstermekten oluşan bir süreç olarak adlandırıldı. Bu varyasyonların nedeni, bireysel veri merkezlerindeki verilerin güncellenmesindeki gecikmelerdi. Dance’de veri güncellemesi zaman ve sıklığa göre değişir. Sonuç olarak, kullanıcılar aynı cihazdan bile kısa aralıklarla aynı anahtar kelimeleri girerek farklı arama sonuçları alabilirler.

2003’ten beri, farklı tarayıcı türleri tarafından sürekli olarak güncellemeler yapıldı, bu nedenle Google Dance terimi güncelliğini yitirdi. Şu anda, Google robotları web sitelerindeki yeni içeriği çok daha hızlı dizine eklemektedir, bu nedenle sıralamalardaki değişiklikler günlük olarak gözlemlenebilir.