Broad Match Modifier nedir? – Tanım

Anahtar kelimeler üzerindeki kontrolünüzü artırmak için Google Ads‘de geniş eşleme düzenleyici kullanılır. Daha kesin anahtar kelimeler bulmanızı ve daha hedefli bir kitleye ulaşmanızı sağlar. Uygulanması, yaratıcı gösterimlerin doğruluğunu artırabilir ve sonuç olarak TO veya CR gibi metrikleri iyileştirebilir.

Uygulamada Broad Match Modifier (geniş eşleme düzenleyici)

Tek yapmanız gereken, seçilen kelimeler sizin için önemli olmadan önce anahtar kelimelerinize artı işaretini eklemek. Ardından, reklamlarınız, yazım hataları, değiştirilmiş formlar, kısaltmalar ve kısaltmalar dahil olmak üzere seçilen kelimeleri (+ ile) içeren aramalarda görüntülenecektir.

Broad Match Modifier Örneği

2021 için takvimlerinizin reklamını yapmak istediğinizi varsayalım. Bu durumda, geniş eşleme düzenleyiciyi şu şekilde kullanarak anahtar kelimeleri kaydedebilirsiniz: +2021 için +takvimler. Ardından reklamınız, beyan edilen anahtar kelimeyi giren kullanıcılara gösterilecektir, ancak “takvimler 2021”, “komik duvar takvimleri 2021” veya “takvimler 2021 nereden alınır” gibi anahtar kelimelerde de görünecektir. “2021 için planlayıcı” veya “siyah kapaklı takvim” gibi sorgularda reklamınız kullanıcılara gösterilmeyecektir.