TrustRank Nedir? – Tanım

TrustRank, web içeriğinin kalitesini değerlendirmeyi amaçlayan bir algoritmadır. Bu algoritma, değerli, bilgilendirici web siteleri anlamına gelen PageRank‘e ek olarak tanıtılmıştır. Bu algoritma, web içeriğini, geri bağlantıları ve harici bağlantıları analiz eder ve ayrıca içeriğin belirli kullanıcı sorgularına atıfta bulunup bulunmadığını kontrol eder. Bu bilgilere dayanarak, algoritma spam içeriğinden benzersiz metni tanıyabilir.

Algoritmanın belirli bir sayfanın arama sonuçlarındaki konumuyla doğrudan bir ilişkisi olmamasına rağmen, yüksek puanı içeriğin benzersiz ve kullanıcılar için değerli olduğunu düşündürebilir.

trustrank

Uygulamada TrustRank

Kendi çevrimiçi mağazanızı yönettiğinizi hayal edin. Amacınız mümkün olduğunca çok müşteri çekmek ve dolayısıyla dönüşüm oranınızı artırmaktır. Google’ın web sitenize ‘güvenmesini’ istiyorsanız aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. Öncelikle web sitenizdeki içerikler kopyalanmamalı, benzersiz ve düzenli olarak güncellendiğinden emin olmalısınız. Dış bağlantıların çok değerli sitelere yönlendirdiğinden ve geri bağlantıların spam kaynaklarından gelmediğinden emin olmak da önemlidir.