Sitelink Nedir? – Tanım

Sitelink, bazen arama sonuçlarınızın bir parçası olarak gördüğünüz faydalı ek bağlantılardır. Çoğu durumda, site bağlantılarınız markalı arama terimleri (yani marka adınızı yazan kişiler) aracılığıyla görünür. Örneğin, Googlea ‘Services Neo’ yazdığınızda, yalnızca ana sayfa bağlantısını değil, aynı zamanda sitedeki iç sayfaların bağlantılarını da görürsünüz.

Site Bağlantıları Neden Önemlidir?

Arama Motoru Optimizasyonu sadece Google’da üst sıralarda yer almakla ilgili değildir. Aslında, gerçekten değerli SEO, müşteriler veya kendiniz için bir yatırım getirisi sağlamakla ilgilidir; bu, genellikle ürününüz veya hizmetiniz için sorgularda bir artış anlamına gelir. Buna karşılık, sorgulardaki bu artış, daha fazla dönüşüm sağlamalı ve bu nedenle, zaman, para veya kaynak anlamında, SEO’ya yapılan yatırımdan çok daha fazla bir gelir sağlamalıdır.

Bu nedenle, bir SEO kampanyasının temel amacının dönüşümleri artırmak olduğunu düşünüyorsanız ve harika bir SEO süreci istiyorsanız, içerik, bağlantılar ve sıralamalardan daha fazlasını hesaba katmalısınız. Arama motorları aracılığıyla, araştırma yapmaktan satın alma kararına kadar, kullanıcı deneyiminin tüm yönlerini ele alıyor olmalısınız. Site bağlantıları, web sitenizin SERP’lerde görüntülenme şeklini etkiler ve bu nedenle, kullanıcı deneyimi için etkili bir faktör olarak yer alır.