SEMrush Nedir? – Tanım

SEMrush, SEO ve SEM kampanyalarının etkinliğini test etmek için popüler bir araçtır. Bu yazılım (SaaS), web sitenizi 50’den fazla araçla analiz etmenize olanak tanır. Bu araç kullanarak web sitesindeki hataları tespit edebilir, geri bağlantı profilini kontrol edebilir, rekabet analizi veya anahtar kelime araştırması yapabilirsiniz.

Hangi Parametreler Kontrol Edilebilir?

Şirket 2008 yılından beri faaliyet göstermektedir ve bu süre zarfında organik arama performansını, geri bağlantıları, anahtar kelime potansiyelini ve web sitesi trafiğini ölçmeyi sağlayan birçok parametre geliştirmiştir. SEMrush ayrıca domain karşılaştırmasına olanak tanır, bireysel istatistikler ve raporlar oluşturur. Dahası, oluşturulan içeriğin arama sonuçlarında ve dönüşümde artış potansiyeli olup olmadığını doğrulayacak bir SEO yazma asistanı kullanma olasılığı da vardır. Ayrıca, Google Ads’in etkinliğini ölçmek için harika bir çözümdür – SEMrush ile anahtar kelime potansiyelini analiz edebilir ve güçlü reklam içeriği oluşturabilirsiniz. Temel aylık SEMrush aboneliği, 99 ABD Doları tutarındadır ve bu, 399 ABD Doları tutarında bir iş planına veya özelleştirilmiş bir plana yükseltilebilir.

Avantajları

Bu SEO aracı:

  • Arama sonuçlarında bir web sitesinin hangi anahtar kelimeler için göründüğünün yanı sıra SERP Özellikleri ve içerdikleri hakkında bilgi sağlar,
  • Profillerini ve parametrelerini kontrol etmenizi sağlayan bağlantı analizi yapar,
  • Net bir düzeni vardır,
  • Web sitesinin SEO denetimi yaparken yardımcı olur,
  • Kullanımı kolaydır.

Yazımızı incelemek için: Online Mağazanıza Gelen Trafiği Nasıl Artırırsınız?