Screaming Frog Nedir? – Tanım

Screaming Frog SEO Spider Tool, birçok kullanışlı işlevselliğe sahip bir tarayıcıdır. İşi, web sitelerini taramaktır, böylece daha sonra yapısını ve SEO’yu etkileyen unsurları analiz etmek daha kolay olur. Araç, yanlış meta etiketler, yinelenen içerik ve başlıklar, 404 hataları, sıkışık yönlendirmeler ve çok daha fazlası gibi anormallikleri tespit etmeye yardımcı olur.

Screaming Frog site hakkında veri toplar ve onu birçok farklı kritere göre filtrelenebilen sıralanabilir bir tabloya yerleştirir – ilginç bir gerçektir ki 40’tan fazla faktör arasından seçim yapabilirsiniz! Ücretsiz bir sürümde, yaygın olarak “frog” olarak bilinen yazılım, bir web sitesinden 500 rastgele URL’nin analiz edilmesini sağlar. Ücretli sürümde herhangi bir sınırlama yoktur. Diğerlerinin yanı sıra, belirli bir web sitesindeki tüm alt sayfaları taramaya, dışa aktarmaya ve harici araçlarla (Google Analytics ve Google Arama Konsolu) entegrasyona olanak tanır. Tüm Screaming Frog işlevlerinin yıllık ücreti 149,00 £’dur (Haziran 2020 itibariyle). Araç //www.screamingfrog.co.uk/seo-spider/ adresinden indirilmelidir.

Bu tarama aracını nasıl kullanabilirsiniz?

Screaming Frog Crawler, bir web sitesi için SEO denetimi yapmak isteyenler için mükemmel bir yardımcı olan bir araçtır. Verdiği destek ile site yapısının nasıl çalıştığını kontrol edebilir ve içerisinde oluşan sorunları ortaya çıkarabilirsiniz. Screaming Frog aracı sayesinde, web sitenizi arama motorları ve kullanıcıları için en iyi şekilde optimize etmek için nelerin iyileştirileceği konusunda net öneriler alırsınız.

Screaming Frog Tool’un Artıları

Aracın kullanımı son derece kolaydır. Kullanıcıya, birçok filtre aracılığıyla kullanıcıların kendi tercihlerine göre ayarlanması kolay, net, tablo tabanlı bir görünüm sağlar. Screaming Frog’un en önemli avantajları şunlardır:

  • Kullanıcı dostu
  • Şeffaf arayüz,
  • XML site haritası oluşturma imkanı,
  • Geçersiz bağlantıları algılama,
  • JavaScript açısından zengin web sitelerinin indekslenmesi.

İlk defa SEO denetimi yapmak istiyorsanız, Screaming Frog kesinlikle denemeniz gereken bir araçtır!

Yazımızı incelemek için: SEO Otomasyonu: Nedir, Araçlar ve Trendler