Placements In Facebook Ads Nedir? – Tanım

Placements In Facebook Ads, reklam kampanyanızı nerede yayınlayabileceğinizi belirtir. Facebook reklamları 4 platforma yerleştirilebilir: Facebook, Instagram, Messenger ve Audience Network. Ayrıca, her bir platformdaki yerleşimlerinizi sınırlamak için yer hedeflemeyi de kullanabilirsiniz.

Otomatik ve Manuel Yerleşimler

Facebook Reklamları, otomatik yerleşimler seçmenizi veya bunları manuel olarak ayarlamanızı sağlar. Otomatik yerleşimler, reklamınızı yukarıda listelenen tüm platformlara yerleştirmenize izin verdiği için sıklıkla önerilir. Ancak burada, Audience Network genellikle gösterimlerin çoğunu oluşturur; bu, yüksek dönüşüm oranlarına sahip olmayan bir yerleşimdir.

Manuel yerleşimler, reklamlarınızın nerede gösterileceği konusunda size daha fazla kontrol sağlar. Hangi platformların sizin için en karlı olduğunu keşfettikten ve en fazla dönüşümü sağladıktan sonra manuel yerleşimleri kullanmak en iyisidir.

Reklamlarınız Nerede Görüntüleniyor?

Reklam Yöneticisi ile aşağıdaki Facebook Reklam yerleşimlerinde reklam verebilirsiniz:

  • Facebook: Haber Kaynağı, Marketplace, video sayfaları, sağ sütun (yalnızca masaüstü kullanıcıları için), hikayeler, canlı videolar, arama sonuçları
  • Instagram: Ana Sayfa, Hikayeler, Keşfet;
  • Messenger: Hikayeler, Gelen Kutusu, Sponsorlu mesajlar;
  • Audience Network: banner ve geçiş reklamı veya ödüllü videolar.

Yazımızı incelemek için: Web Trafiği Türleri: Kaynaklar ve Açıklamalar