Görüntülü Reklamlar Nedir? – Tanım

Bir müşterinin ürünler hakkında daha fazla bilgi edinebileceği veya satın alabileceği bir web sitesine bağlanan metin, resim ve URL’yi birleştiren çevrimiçi reklam türüdür. Birçok reklam biçimi vardır. Bu reklamlar bir resimle statik olarak ya da birden fazla resim, video veya değişen metinle oluşturulabilir. Bir reklam kampanyasının farklı hedefleri olabilir Bazı görüntülü reklamlar ürün hakkında bilgi verirken, bazıları basit oyunlar veya bulmacalar aracılığıyla bir etkileşim kurmak için tasarlanmıştır. Banner reklamlar, farkındalık kampanyaları için sıkça kullanılan, yaygın bir görüntülü reklam biçimidir.

Dijital reklamcılığın, pazarlama sektörünün kurallarını değiştirdiği bilinen bir gerçek. Veriler, dijital reklamların 2021 yılına kadar ABD’deki toplam reklam harcamalarının yarısından fazlasını oluşturduğunu söylerken, bu oranın 2017’de sadece %40,5 olduğunu gösteriyor.

Bu gelişen pazarda rekabetçi kalmak, dijital pazarlamanın her alanını güçlü bir şekilde kavranmasını gerektiriyor; buna başlamaının en iyi yollarından biri olarak Görüntülü Reklamcılık örnek verilebilir.