Dofollow Link Nedir? – Tanım

Dofollow bağlantıları, arama motoru robotlarına belirli bir bağlantının yönlendirdiği bir sayfayı ziyaret etmelerini söyler.  Aayrıca bir sayfadan diğerine değer iletirler (buna link eşitliği denir). Dofollow, varsayılan bağlantı tipidir (CMS ayarlarınızda değişiklik yapmadığınız sürece).

dofollow-link

Dofollow Linkte Artılar ve Eksiler

  • Dofollow linkleri, SEO değerini bir sayfadan diğerine geçirdikleri için SEO sürecinde çok önemlidir. Böylece başka bir sayfaya yönlendiren bir sayfa, arama motoru robotları tarafından takip edilebilir.
  • Sayfa Güven puanı yüksek bir sayfaya bir dofollow bağlantısı konulursa, sayfa, bağlantı verilen sayfayla güven düzeyini paylaşır. Ancak, bağlantılı sayfanın Sayfa Güveni veya diğer SEO parametreleri düşük düzeydeyse, bu bağlantı arama sonuçlarındaki sıralamalara katkıda bulunmaz.
  • Dofollow bağlantıları, belirli bir anahtar kelimenin, sıralamasını iyileştirmede etkisi olan bağlantı metnine eklenmesine izin verir.

Bir site içinde, Google ve diğer arama motorları tarayıcılarının sitenin herhangi bir sayfasına ulaşabilmesi gerektiğinden, çoğu dahili bağlantı dofollow olmalıdır.

Yazımızı incelemek için: SEO NEDİR?