Davranışsal Yeniden Hedefleme Nedir? – Tanım

Davranışsal yeniden hedefleme, sitenize gelen, bir dönüş sağlamayan, ancak hizmetlerinize veya ürünlerinize yoğun bir ilgi gösteren kişiler ile ilgilenen bir hedefleme tekniğidir. Bu, potansiyel müşterilere, geri dönmeye ve alışveriş yapmaya teşvik etmek için sitenizden ayrıldıktan sonra bile sürekli olarak ulaşmanız gerektiği anlamına gelir.

Nasıl Çalışır

Birisi bir web sitesi kullandığında, bir “çerez” veya sitenin kendilerini tanımlamasını sağlayan küçük bir tanımlayıcı veri parçası oluştururlar. Site, ziyaret ettikleri sayfalar, satın aldıkları ürünler ve hatta kullandıkları şifreler hakkındaki verileri izlemek için bu çerezleri kullanır. Böylece, bir kişi bir e-ticaret sitesinde belirli ürünlere bakar ancak satın almazsa, işletmenin kullanıcının e-posta adresine sahip olması koşuluyla, o site o kullanıcıyı izleyebilir ve daha sonra onlara bir e-posta gönderebilir.

Bu, işletmenin onlara satın almak isteyebilecekleri ürünler hakkında daha fazla bilgi göndermesini sağlar ve bu da kullanıcıyı dönüşüme teşvik eder. Özetle, tüm davranışsal yeniden hedefleme yöntemleri aynı amaca sahiptir – birisini sitenize geri getirmek ve dönüşüm sağlamak.